Jak se vyrábí pružiny?

Pružiny můžeme najít ve většině mašín. Většinou pružiny jsou malé díly, které mají velký vliv na fungování mašín. Jejích role je opravdu nezvykle významná.Bohuželzřídkakdo se to uvědomuje. Postup výroby per je spletitý. Nejpodstatnější na začátku je navijení a tvarovaní pružiny. Druhá velice významná věc, kterou se děla s pružinama je tepelní úpravení, jenž cílem je tepelné upevnění. Nejčastějí tato část vyroby per je mechanická. Následní fáze je více komplikovaná.

výroba pružin

Autor: Qtea
Źródło: http://www.flickr.com

Jde o povrchnovou mechanickou úpravu a můžeme ji rozčlenit na tří menší fáze. První je kuličkovaní, pozdějí broušení a na konec odmašťovaní. Díky speciálním strojům celý postup je dělaný automatický. Na konec velice podstatná etápa. Je to povrchová antikorozní úprava a značení. Aplikovaný je tehdy lak a vosk. Uživáné některými vyrobcy je též černění a cínování. Způsob produkcí zaleží jístě na tím, co chceme dostat. Možné jsou rovněž jíne činností během produkcí pružin. Jde třeba o odmagnetování per nebo o jejích odjehlování a leštění. Pozoruhodné jsou rovněž speciální zkoušky, které dělají někteří producenti. Jde tady o zkontrolovaní kvality. Je to nejlepší garance výborného produktu. Určitě jde o kvalitu suroviny a jakost celého produktu. Výroba pružin použivá nejčastějí kovu. Existují dvá způsoby tvaření. První metoda probíhá za tepla a druhá způsob probíhá za studena. Jistě metoda produkcí zavísí tím jaké vysledky očekávame. Nejčastějí se použivá korozivzdornou ocel nebo slitina měď. Surovina má vliv na vlastnosti pružiny. Velmi zájimavé jsou speciální místa, ve kterých výrabi se jenom pera – viz: výroba pružin na vyžádání.

kovová pružina

Źródło: vanel.com

Perarny nejsou velmi popularní. Jsou velice specialistickými tovarnama, které najdete je ve všech větších městech. Už jenom občas můžete se setkat s perarnami, ve kterých výroba je ručná. Taková výroba je zárukou nejlepší kvality produtku. Myslíme, že skvělým nápadem je kupovaní per přímo od producentů. Je to především levnější, kvapnější. Kromě toho budete máte garance, výrobekprodukt, který koupite bude nejvyšší kvality. Nakupování přímo u producentů je nutné v případě, kdy máte náročné požadavky. Taková zakázka bude samozřejmě drážší, ale přestože radime Vám nakupovaní přímo v perarnách. Více informací o různých typů pružin si můžete přečíst na: .