Co patří k nepostradatelným věcem na statku? Jakostní nádrže!

Výnosné pěstování obilovin není možné bez chytrých investicí a nákladů. Naštěstí dnes statkáři mají k dispozici mnoho skvělých vynálezů, které nejen zjednodušují práci na poli, ale také výrazně omezují spotřebu vody, chraní životní prostředí a šetří peníze.

osiedle

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
Velmi důležitým elementem vybavení každé moderní farmy jsou rozhodně různé typy nádrží. Při pěstování rostlin se totiž používá mnoho směsi, které je třeba někde skladovat.
Nikdo si dnes nedokáže představit výnosné pěstování zeleniny či obilí bez hnojiv, čili směsi látek, kterých hlavním účelem je dosažení maximální rychlosti růstu rostlin a úrody bez vady na kráse. Hnojivá lze roztřídit do několika skupin: jsou tekutá a tuhá, statková a Průmyslová, jednosložková a kombinovaná, kyselá, zásadITá či neutrální. Snadné skladování a přepravování kapalných hnojiv umožňují kvalitní nádrže. Stacionární nádrže se vyrábí zejména ze smaltovaných plechů, zatímco převozní nádrže jsou nejčastěji vyráběný z kvalitního plyethylenu, který je trvaly a odolný proti korozi vyvolávané močovinou z hnojiv. Převozní nádrže jsou velmi lehké, díky čemu transport hnojících směsi je snadnější.
tkanina

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Každá moderní farma mělo by být rovněž vybavené nádrží na dešťovou vodu. Tyto nádrže mají za úkol akumulovat srážkovou vodu, kterou lze potom použít na zalévání našich záhonů ze zeleninou či trávníků.

Dnes na trhu jsou k dostání plastové nádrže, zkontrolovat plastové nádrže nádrže z betonu a z sklolaminátu, přičemž experti jsou shodní: nejlepší volbou je rozhodně první ze zmíněných typů. Plastové nádrže jsou mnohem lehčí než ty vyrobený z betonu, mají opravdu velkou životnost a jejich instalace není vůbec komplikovaná. Investice do plastové nádrže na srážkovou vodu se určitě vyplatí!